Z życia szkoły 2013/2014 » II Mistrzostwa w szachach i warcabach

„II Mistrzostwa szkoły w szachach

i warcabach” 2013/2014

Warcaby po raz drugi

Kolejny raz na terenie naszej szkoły zostały zorganizowane „Mistrzostwa szkoły w szachach i warcabach”. Druga edycja turnieju wzbudziła wśród uczniów spore zainteresowanie.

Turniej warcabowy odbył się 29 kwietnia 2014 roku i został rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund i tempie gry 2 razy po 15 minut na partię.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji klasowych do finału przystąpili reprezentanci każdej klasy. Spośród nich  wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas I-III szkoły podstawowej najlepszy okazał się Filip Polański, który zajął pierwsze miejsce. Następni w kolejności to Norbert Roczon, Jakub Klasura, Magdalena Wituch, Karina Nowak i Zuzanna Stępkowska. W rywalizacji klas IV – VI rywali pokonał Jakub Miszczuk, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Po nim były Natalia Marciszewska, Izabela Kuśmierzak, a w następnej kolejności, Piotr Podkoń, Rafał Pejo i Jan Boguszewski. Wśród gimnazjalistów najlepszy w tej kategorii okazał się Damian Nowak, który pokonał Rafała Szczerbacza, Kacpra Ćwikłę, Michała Powagę, Patryka Pejo i Sebastiana Strelczuka.

Sędzią głównym zawodów był pan Edward Chowra, trener szachowy. Organizatorami  i współprowadzącymi byli nauczyciele naszej szkoły, pani Elżbieta Brudnowska, pani Jolanta Ostrowska-Różańska i pani Amelia Klimczuk.

Finaliści otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez panią dyrektor ZS W Żółtańcach oraz nagrody ufundowane przez sponsora, PWSZ w Chełmie, które wręczono uroczyście podczas apelu w dniu 30 kwietnia 2014 roku.

Następny talent szachowy został odkryty

Już po raz drugi w naszej szkole odbyły się „Mistrzostwa szkoły w szachach i warcabach”.

Uczniowie zachęceni zawodami, które miały miejsce rok wcześniej, z ochotę wzięli udział w rywalizacji.

Mistrzostwa szachowe zostały rozegrane systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 5 rund i tempie gry 2 razy po 15 minut na partię. Organizatorki turnieju, nauczycielki naszej szkoły, pani Elżbieta Brudnowska, pani Jolanta Ostrowska-Różańska i pani Amelia Klimczuk  zaprosiły do współpracy pana Edwarda Chowrę, trenera szachowego, który był sędzią tych zawodów. Sędzią współprowadzącym był pan Krzysztof Szychulec.

Finał gry w szachy odbył się 30 kwietnia 2014 roku. W każdej kategorii wiekowej nagrodzono 6 uczniów. Spośród uczniów klas I-III szkoły podstawowej zwyciężył Błażej Brudnowski. Następni w kolejności byli: Łukasz Gajewski, Mateusz Brzozowski, Julia Ostrowska, Filip Polański i Kacper Miszczuk. Nowym talentem szachowym w grupie uczniów z klas IV-VI okazał się Artuch Dmuch. Po nim uplasował się Bartłomiej Brudnowski, a następnie Jakub Miszczuk, Miłosz Dziewa, Jakub Maś i Jacek Bochra. Wśród uczniów gimnazjum najlepszy okazał się Rafał Nowak, finalista poprzednich zawodów. Pokonał Filipa Wnukowskiego, Damiana Hurko, Sebastiana Strelczuka, Edytę Polak i Rafała Szczerbacza.