Klasy IV-VI i I - III gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

Sukcesy naszych uczniów » Klasy IV-VI i I - III gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

 

Osiągnięcia w fizyce

Bartłomiej Brudnowski –IIIb gimnazjum 

- laureat  konkursu z fizyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty – pierwsze miejsce województwie  z wynikiem 100%.

 Bartłomiej Brudnowski 

- laureat pierwszego stopnia z tytułem „HIPERON” - 8 miejsce w  Polsce  w Polsko –Ukraińskmi Konkursie Fizycznym "Lwiątko"

 

Patryk Popek- finalista  konkursu z fizyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

Osiągnięcia w matematyce 

Bartłomiej Brudnowski – finalista  konkursu z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

 

Konkurs Międzynarodowy Kangur Matematyczny 

Bartłomiej Brudnowski– wynik bardzo dobry 

Błażej Brudnowski –klasa VI wyróżnienie

 

Konkurs matematyczny ogólnopolski

Olimpiada wiedzy Archimedes Matematyka Plus 26. edycja.

 

Sandra Kurowska klasa IV- laureat piątego stopnia  

 

W klasie  VI  laureatami zostali:

Filip Polański - laureat pierwszego stopnia

Magdalena Wituch - laureat drugiego stopnia

Błażej Brudnowski- laureat drugiego stopnia

Jakub Klasura - laureat drugiego stopnia

Natalia Jabłońska - laureat trzeciego stopnia

Filip Tomaszewski - laureat czwartego stopnia

Oliwia Ceglińska - laureat czwartego stopnia

Martyna Fornal -laureat czwartego stopnia

Wiktoria Niedziela - laureat piątego stopnia

Kacper Krzywnowski - laureat piątego stopnia

Nikola Rymczuk- laureat piątego stopnia

Nikola Słupska - laureat piątego stopnia

 

W gimnazjum laureatami zostali: 

Patryk Popek-  laureat pierwszego stopnia

Bartłomiej Brudnowski - laureat trzeciego stopnia

Artur Dmuch - laureat czwartego stopnia

 

Olimpiada wiedzy Archimedes Matematyka Plus 27. edycja.

Klasa IV

Zofia Daszuk-      laureat trzeciego stopnia

Natalia Zielińska-  laureat czwartego stopnia

Jakub Krzywanowski  -  laureat piątego stopnia 

Klasa V

Jan Huber -    laureat trzeciego stopnia

Julia Ostrowska  -   laureat trzeciego stopnia

Martyna Kanoniuk -   laureat piątego  stopnia

 Klasa VI 

Błażej Brudnowski - laureat pierwszego stopnia

Wikroria Niedziela -laureat trzeciego stopnia

Nikola Rymczuk - laureat trzeciego stopnia

Magdalena Wituch- laureat trzeciego stopnia

Jakub Klasura - laureat trzeciego stopnia

Martyna Fornal - laureat czwartego stopnia

Filip Polański - laureat czwartego stopnia

Natalia Jabłońska -    laureat piątego stopnia

Ola Słupska -   laureat piątego stopnia

Filip Tomaszewski-  laureat piątego stopnia

Gimnazjum- III b

Bartłomiej Brudnowski - laureat trzeciego stopnia

Michał Bednarek -laureat piątego stopnia

Patryk Popek -laureat piątego stopnia

 

Gminny konkurs matematyczny dla gimnazjów Gim –Mat organizowany przez gimnazjum w Strupinie Dużym 

Artur Dmuch I miejsce w kategorii I gimnazjum

Sebastian Pietrykowski I miejsce w kategorii II gimnazjum

Patrycja Pietrykowska III miejsce w kategorii II gimnazjum

Michał Bednarek I miejsce w kategorii III gimnazjum

Bartłomiej Brudnowski III miejsce w kategorii III gimnazjum

 

Osiągnięcia  polonistyczne i artystyczne 

Julita  Grabowska kl. IV b

- II miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim Bazgroł 2017

- III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Marii Konopnickiej w Teresinie.

- Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Pauliny Hołyszowej w Strupinie Dużym. 

Kacper Krzywanowski kl.VI

- wyróżnienie w 36. Małym Konkursie Recytatorskim Turniej Wojewódzki 

Zuzanna  Nowosad  kl. VI 

-  II miejsce w 14. Gminnym Konkursie Ortograficznym.

Julia Klasura klasa II b gimnazjum 

- wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej Ziemi Chełmskiej 

Aleksandra Sawa klasa III b gimnazjum 

- wyróżnienie w II edycji Ogółnopolskiego Konkursu Literackiego „I ty możesz zostać Św.Mikołajem”

Nikoletta Szulc  kl. V

- III miejsce w  7. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Przyroda w poezji”

- I miejsce w powiatowym Konkursie Plastycznym „ Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Julia Ostrowska kl.V

- III miejsce w powiatowym Konkursie Plastycznym „ Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Paulina Gruszecka kl. V

- nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja” 

 

Osiągnięcia z języka angielskiego

Powiatowy konkurs z języka angielskiego dla gimnazjów organizowany przez 

II LO w Chełmie :

Bartłomiej Brudnowski – I miejsce 

Michał Bednarek-  wyróżnienie

Witold Martyniuk – II miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej.

Pola Kunka –  II miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej 

 

Osiągnięcia sportowe:

Powiatowy Turniej Koszykówki kategoria Gimnazjada Dziewcząt II miejsce  

Paulina Kłos , 

Klaudia Suryś, 

Wenesa Dobosz

Sandra Pieńkowska

Magdalena Pietrykowska

Patrycja Pietrykowska

Zuzanna Guz 

Julia Rosochacka

 

II miejsce w Rejonowym Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt 

Julia Ostrowska 

Oliwia Ceglińska 

Amelia Chojnacka

Martyna Fornal

Adrianna Gorczycka

Kinga Kiecana

Emilia Kowalewska

Izabela Swatowska 

Magdalena Wituch

 

III miejsce w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt eliminacje powiatowe 

Pola Kunka 

Julia Ostrowska 

Oliwia Ceglińska 

Amelia Chojnacka

Martyna Fornal

Kinga Kiecana

Emilia Kowalewska

Izabela Swatowska 

Barbara Miszczak 

 

III  miejsce w Rejonowym Turnieju  Mini Koszykówce Dziewcząt 

Hanna Juzwiszyn 

Aleksandra Kozłowska 

Pola Kunka 

Aleksandra Nowak 

Julia Ostrowska 

Oliwia Ceglińska 

Amelia Chojnacka

Martyna Fornal

Adrianna Gorczycka

Kinga Kiecana

Emilia Kowalewska

Izabela Swatowska 

Magdalena Wituch

 

I miejsce w Mini Siatkówce Chłopców eliminacje powiatowe –igrzyska młodzieży szkolnej 

Norbert Roczon

Kuba Holuk 

Jan Huber

Kacper Kuźnar 

Mateusz Pietrykowski

Karol Jagodziński

Jakub Kulesza 

Filip Tomaszewski

Mateusz Gębal

Filip Polański 

 

III miejsce w Rejonowym Turnieju w Mini Koszykówce Chłopców 

Norbert Roczon

Kuba Holuk 

Jan Huber

Kacper Kuźnar 

Mateusz Pietrykowski

Karol Jagodziński

Filip Tomaszewski

Filip Polański

Jakub Klasura

Wojciech Klasura

Antoni Lis

Jan Sałata

 

III miejsce w Piłce Ręcznej Chłopców eliminacje powiatowe

Kuba Holuk 

Jan Huber

Kacper Kuźnar 

Mateusz Pietrykowski

Karol Jagodziński

Filip Tomaszewski

Filip Polański

Karol Sawa

Jakub Klasura

Wojciech Klasura

Antoni Lis

Jan Sałata

 

Laureaci na  mistrzostwach województwa w indywidualnym tenisie stołowym 

Jakub Krzywanowski 

Bartosz Judczyc

Norbert Roczon 

Nikola Rymczuk 

Martyna Fornal

Magdalena Wituch

Piotr Podkoń

 

Laureaci na  mistrzostwach województwa w drużynowym tenisie stołowym

Nikola Rymczuk 

Martyna Fornal

Adrianna Gorczycka

Piotr Podkoń

Szymon Roczon 

Jakub Szczerbacz 

 

Wyniki egzaminów gimnazjalnych:

Wyniki z wszystkich części egzaminu są znacznie lepsze niż wyniki w gminie, powiecie i województwie. 

Język polski , wynik 72% jest lepszy o 2 punkty %  niż w województwie i w powiecie.

Tę część najlepiej napisali:

Helena Karczmarska 100%

Aleksandra Wypichiewicz  94%

Kacper Papiński  94%

Klaudia Suryś 94%

Wiktoria Antoniuk  91%

Jagoda Dudzińska 91%

Greta Holy 91%

Kamila Swatowska 91%

Bartłomiej Brudnowski 91%

Aleksandra Sawa 91%

Marcelina Szmagalska 91%

 

Historia i wiedza o społeczeństwie -   wynik 61 % i jest on lepszy o 1 punkt% od wyniku w województwie i 4 punkty% lepszy  niż w powiecie.

Najlepsi w tej części egzaminu są:

Bartłomiej Brudnowski 97%

Patryk Popek 97%

Konrad Piskorski 94%

Aleksandra Lewczak 91%

Piotr Chełmiński 91%

 

Matematyka wynik 57% i  jest  on lepszy 11 punktów % niż województwie i ponad 15 punktów % lepszy niż w powiecie. 

Najlepiej napisali:

Bartłomiej Brudnowski 100%

Jagoda Dudzińska 97%

Aleksandra Lewczak 97%

Piotr Chełmiński 97%

Patryk Popek 93%

Helena Karczmarska 93%

Michał Bednarek 90%

Jakub Przebierowski 90%

 

Przedmioty przyrodnicze – wynik 56% i jest on  lepszy o 3 punkty%  niż w województwie i o 5punktów % lepszy  niż w powiecie.  

Najlepiej napisali :

Bartłomiej Brudnowski 100%( laureat)

Patryk Popek 93%

Aleksandra Lewczak 89%

 

Język angielski poziom podstawowy -  wynik 77% i jest on  lepszy o 11punktów % niż w województwie i o 19 punktów % lepszy niż w powiecie. 

Aż 11 uczniów  otrzymało 100%, są to:

Michał Bednarek 

Bartłomiej Brudnowski

Piotr Chełmiński

Wiktoria Antoniuk

Jagoda Dudzińska

Helena Karczmarska

Aleksandra Lewczak

Witold Martyniuk

Kamila Ostrowska

Kamila Swatowska

Jakub Przebierowski

 

Język angielski poziom rozszerzony - wynik   64% i jest on lepszy o ponad 16 punktów % niż w województwie i o 26 punktów % lepszy  niż w powiecie. 

Najlepiej napisali:

Jagoda Dudzińska 100%

Helena Karczmarska 100%

Jakub Przebierowski 100%

Aleksandra Lewczak 98%

Kamila Ostrowska 98%

Bartłomiej Brudnowski 98%

Piotr Chełmiński 98%

Michał Bednarek 95%

Witold Martyniuk 95%

Kamila Swatowska 95%

 

Język rosyjski poziom podstawowy -  wynik 65% i jest on   lepszy ponad 5 punktów% niż w województwie i o 14  punktów% niż w powiecie.  

Najlepiej napisali:

Michał Hołysz 89%

Konrad Piskorski 89%

Michał Kamyszek  85%

Jakub Szczerbacz  85%