Mistrzostwa Szkoły w Warcabach

Z życia szkoły 2012/2013 » Mistrzostwa Szkoły w Warcabach

Walczyli o mistrzostwo szkoły w warcabach

22 marca 2013r.  ponad 100 uczniów wzięło udział w I Warcabowych Mistrzostwach Zespołu Szkół im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach (gmina Chełm). Do finału zakwalifikowało się 36 najlepszych zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Wśród uczniów ze szkół podstawowych – kl. II – IV, najlepszy okazał się Jacek Bochra (4 pkt.), który w walce o najwyższe lokaty wyprzedził Adriana  Grzywnę (3,5 pkt. - drugie miejsce) oraz Patrycję Żołnacz  (3,5 pkt. - trzecie miejsce). Czwarte miejsce zajął Błażej Brudnowski (3,5pkt.), a piąte Cyprian Wójciszyn (3 pkt.). W kategorii szkół podstawowych klas V – VI zwyciężył Damian Nowak (5 pkt.) przed Michałem Powagą (4pkt.) i Jakubem Szczerbaczem (4 pkt.). Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Patrycja Judczyc (3 pkt.), a piątej Damian Marciszewski (3 pkt.) W najstarszej kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce wywalczył Marcin Bilski (5 pkt.). Drugi był Mateusz Rymczuk (3,5 pkt.), a trzeci Rafał Nowak (3 pkt.). Czwartą lokatę zajęła Edyta Palak (3 pkt.), a piątą Damian Hurko (3 pkt.). Organizatorami zmagań byli nauczyciele ZS w Żółtańcach: Elżbieta Brudnowska, Jolanta Ostrowska – Różańska, Amelia Klimczuk oraz Jan Ciszek, sędzia klasy państwowej.